Wyjazdy na Erasmus

Wyjazdy na Erasmus

Pandemia pandemią, ale świat pięknieje, ludzie w zamknięciu a natura szaleje. Zachęcamy studentów Instytutu Ekonomii i Finansów do udziału w programie Erasmus +.

Erasmus+ to program umożliwiający uczestnictwo w wymianach międzynarodowych, finansowanych przez Unię Europejską. Studenci uczelni wyższych mogą zarówno studiować za granicą jak i odbyć praktyki w innym kraju. W trakcie studiów licencjackich i magisterskich można skorzystać z programu dwukrotnie. Podczas jednego cyklu studiów wymiana może trwać od 2 do 12 miesięcy. Zainteresowany, spośród miejsc, które oferuje rodzima uczelnia, sam wybiera kraj oraz uczelnię, na którą chce wyjechać. W rekrutacji mogą uczestniczyć studenci przynajmniej drugiego roku studiów I stopnia i pierwszego roku studiów II.

Wszelkie informacje dotyczące funkcjonowania programu znajdują się na stronie Działu Współpracy Międzynarodowej UKSW, w zakładce „ERASMUS + (kraje programu)”, i dalej „Studenci” (dostępne na stronie internetowej https://dwm.uksw.edu.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=684&Itemid=20).

Instytutowym koordynatorem programu Erasmus + jest dr Piotr Komorowski (p.komorowski@uksw.edu.pl).