System z Bretton Woods i jego dziedzictwo – konferencja z udziałem Dyrektora Instytutu Ekonomii i Finansów prof. Adama Koronowskiego

W maju 2022 r. odbyła się konferencja naukowa zorganizowana przez Instytut Ekonomii Politycznej, Prawa i Polityki Gospodarczej oraz Instytut Finansów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Była ona okazją – po pierwsze – do omówienia funkcjonowania systemu z Bretton Woods w ujęciu historycznym, – po drugie – do oceny zmian jakie nastąpiły w kształcie międzynarodowego systemu monetarnego po upadku systemu z Bretton Woods do czasów obecnych, oraz – po trzecie – do zastanowienia się nad wnioskami płynącymi z doświadczeń systemu z Bretton Woods dla działalności banków centralnych w przyszłości. W konferencji wzięli udział przedstawiciele środowiska akademickiego reprezentujący m.in. Szkołę Główną Handlową, Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Uniwersytet we Fryburgu, a także gość z Banku Światowego oraz pracownicy Narodowego Banku Polskiego.

Relacja z konferencji oraz charakterystyka głównych wniosków zamieszczone zostały na łamach portalu Obserwator Finansowy, bezpośredni link to: Obserwator Finansowy: ekonomia, debata, Polska, świat