Przedstawiciele kierownictwa kierunków ekonomicznych oraz Dyrekcji Instytutu Ekonomii i Finansów na Ogólnopolskim Zjeździe Ekonomistów w Międzyzdrojach

W pierwszym tygodniu czerwca odbył się kolejny już Ogólnopolski Zjazd Ekonomistów, tradycyjnie mający swoje miejsce w Międzyzdrojach. W trakcie trzech dni sesji tematycznych dyskutowano nad wynikami badań w obszarze globalizacji, ekonomii instytucjonalnej, ekonomii eksperymentalnej, reakcji rynków na pandemię COVID-19 oraz wyzwaniami na rynku żywności i energochłonnością gospodarek. Jednakże tegorocznym głównym tematem była inflacja i polityka monetarna, a dyskusją nad nią sprzyjała obecność przedstawicieli Narodowego Banku Polskiego. Ponadto obradowano na temat wpływu okresu pandemii na światowy eksport, zużycie energii i produkcję żywności. Kierownik kierunku ekonomia na UKSW, dr Jolanta Pakulska zaprezentowała wyniki wspólnych badań realizowanych z prof. Małgorzatą Rutkowską z Politechniki Wrocławskiej w obszarze ekoinnowacji w Unii Europejskiej. Niezmiennym celem Zjazdu Ekonomistów jest prezentacja wyników bieżących badań naukowych, wymiana informacji na temat poglądów badawczych, jak również integracja środowiska pracowników naukowych.