International Conference on European Integration w Ostrawie z udziałem przedstawicieli Instytutu

W maju 2022 roku w czeskiej Ostrawie odbyła się szósta edycja międzynarodowej konferencji Integracji Europejskiej, organizowanej przez Faculty of Economics, VŠB – Technical University of Ostrava. W konferencji wzięli udział przedstawiciele wielu ośrodków naukowych z Czech, Polski, Węgier, Ukrainy, Niemiec, Słowacji, Rumunii, Japonii i Cypru. Instytut Ekonomii i Finansów UKSW reprezentowany był przez kierownik kierunku ekonomia dr Jolantę Pakulską oraz wicedyrektora instytutu dr Dariusza Karasia.

W głównej sesji plenarnej swoje wystąpienia mieli reprezentacji partnerów konferencji (Ministerstwo Rozwoju Regionalnego Czech, Komisja Europejska, Amazon), zaś wiodącym tematem była obecna sytuacja geopolityczna będąca efektem agresji Rosji na Ukrainę. Niezwykle wyrazistą przemowę wygłosił m. in. Miroslav Karas, dyrektor czeskiej telewizji. Poniżej relacja z głównej sesji plenarnej.