Dr Piotr Komorowski na antenie Polskiego Radia: „Dziś istotną siłą napędową giełdy są tzw. mali, raczej niedoświadczeni inwestorzy. W czasie pandemii oni weszli na giełdę.”

W najbliższej przyszłości rozwój wydarzeń na polskiej giełdzie będzie uzależniona od rozwoju pandemii. Dr Piotr Komorowski był gościem audycji „Rządy Pieniądza” w Polskim Radiu, podczas którego eksperci przestrzegali drobnych inwestorów przed ryzykiem giełdowym.  Mali, raczej niedoświadczeni inwestorzy podczas panującej pandemii weszli na giełdę. Przyczyną takiej sytuacji jest brak alternatyw inwestycyjnych. „Zmniejszyło się psychologiczne znaczenie barier wejścia na giełdę choćby dlatego, że wśród młodych osób dużą popularnością cieszy się rynek cyfrowych walut.” – argumentuje dr Komorowski. Mamy bardzo niskie stopy procentowe a rynek giełdowy jest coraz bardziej dostępny. Zwykle kupują akcje spółek informatycznych czy nowych wchodzących na giełdę. Jednakże prognozuje się, że większość nowych, drobnych, prywatnych inwestorów na giełdzie straci.

Z przebiegiem audycji można zapoznać się na stronie internetowej Polskiego Radia.