Badania kierownika kierunku ekonomia menedżerska dra Adriana Sadłowskiego docenione w specjalistycznym czasopiśmie

Badania Naszego pracownika, dra Adriana Sadłowskiego zostały zauważone i zaprezentowane w najnowszym numerze czasopisma Problems of Agricultural Economics [2021;366(1):126–136]. Dr Sadłowski specjalizuje się w ekonomice rolnej i prowadzi badania w zakresie wpływu polityki rolnej oraz instrumentów wsparcia na gospodarstwa w ujęciu regionalnym. W czasopiśmie zwrócono uwagę na 3 ostatnie publikacje Naszego badacza:

1) Einfluss der fakultativen Direktzahlungen auf die durchschnittliche Höhe der Stützung für einen landwirtschaftlichen Betrieb in Polen in regionaler Perspektive (Wpływ fakultatywnych płatności bezpośrednich na średni poziom wsparcia na gospodarstwo w Polsce w ujęciu regionalnym) – Berichte über Landwirtschaft 2020, Band 98, Ausgabe 3, https://buel.bmel.de/index.php/buel/announcement/view/42.

2) Identification of the Area Groups of Agricultural Holdings Benefiting from the Redistributive Payment Scheme – a Polish Case Study (Identyfikacja grupy obszarowej gospodarstw korzystających z płatności redystrybucyjnej – przykład Polski) – Economics of Agriculture 2020, Vol. 67, No. 3, s. 655-666. doi: 10.5937/ekoPolj2003655S.

3) The Planned Reform of the Common Agricultural Policy with Particular Reference to the Direct Support System (Planowana reforma wspólnej polityki rolnej ze szczególnym uwzględnieniem systemu wsparcia bezpośredniego) – Agricultulral Economics 2020, Vol. 66, No. 8, s. 381-390. doi.org/10.17221/397/2019-AGRICECON.